Profil Katalóg produktov Výhody Výroba Referencie

Technické parametre

Drevené okno sa dá vyrobiť z rôznych materiálov. Od kvality vstupných surovín však závisí kvalita konečného výrobku. Preto spoločnosť Vojtech okná – dvere kladie veľký dôraz na kvalitu zvoleného materiálu, z ktorého vyrába drevené okná – eurookná ako aj ostatné produkty.
Drevené okná – eurooknáDrevohliníkové oknáExteriérové – vchodové dvereInteriérové dvereZimné záhradyDoplnkyTechnické parametre
EurohranolDrevinyIhličnaté drevinyListnaté drevinyPovrchová úprava

Povrchová úprava

Dôležitým prvkom, ktorý zabezpečuje dlhodobú životnosť pre drevené okná – Eurookná je ich Povrchová úprava. Vhodná Povrchová úprava drevených okien chráni drevo proti hnilobe, plesniam, hmyzu, hubám a poveternostným vplyvom.

Povrchová úprava drevených okien pozostáva z nasledovných vrstiev:
  • Impregnačný základ – namáčanie v impregnačnom základe sa aplikuje na vybrúsené drevo, čím sa viaže priamo na drevnú hmotu. Namáčací základ obsahuje ochranné látky, ktoré zabezpečujú odolnosť a ochranu povrchovej úpravy okien proti plesni, hubám, škodcom alebo UV žiareniu. Samotný základ však nie je odolný proti vlhkosti, preto má kvalitná Povrchová úprava drevených okien pozostávať aj z ďalších vrstiev.
  • Medzivrstva – intermédio – vytvára základnú ochranu dreva proti vlhkosti. Máčanie alebo striekanie medzivrstvy zabezpečí, aby sa táto dostala do celej konštrukcie okna, čím zabezpečí ochranu okna po celom jeho obvode.
  • Hrubovrstvová lazúra chráni drevo pred vonkajšou vlhkosťou a mechanickým poškodením (napríklad krupobitie). Táto vrstva musí byť elastická, aby odolávala aj malým rozmerovým zmenám, ku ktorým v dreve dochádza pri zmene vlhkosti. Hrubovrstvová lazúra sa aplikuje streikaním vysokotlakovým zaraidením v dvoch vrstvách.
Druhá a tretia vrstva zabezpečujú ochranu dreva proti vode a vlhkosti a umožňujú povrchovú úpravu v širokej farebnej škále.

Povrchová úprava drevených okien využíva ekologicky neškodné lazúry riediteľné vodou, ktoré drevo impregnujú a chránia.

Ošetrovanie a pravidelná údržba napomáhajú tomu, aby Povrchová úprava drevených okien vydržala v požadovanom stave čo najdlhšie. Drevené okná je vhodné ošetrovať regeneračným prípravkom 2krát za rok. Každých 8 až 12 rokov si Povrchová úprava pre drevené okná vyžaduje renovačný náter. Záleží to od vplyvu slnečného žiarenia a vhodne zvoleného odtieňa.
Neváhajte a kontaktujte nás
0915 555 333
0905 665 438
obchod@vojtech.sk
okna@vojtech.sk
Firma VOJTECH okná-dvere je na trhu už vyše 11 rokov a zaoberá sa výrobou eurookien, ext. dverí, int. dverí, zimných záhrad a iných doplnkov. Nájdete nás v Horovciach areál PD.
Created by © 2022 Polygrafia Gutenberg s.r.o.
All rights reserved.