Profil Katalóg produktov Výhody Výroba Referencie

Interiérové dvere

Drevené interiérové dvere sú najčastejšie vyrábané z nasledovných materiálov: smrek, borovica, dub, buk, jaseň.
Na dyhované interiérové dvere sa používa široká škála štandardných a exotických prírodných dýh.
Povrchová úprava ekologickými polyuretánovými, resp. vodnými s ÚV zložkou zabezpečuje dlhú farebnú stálosť výrobku.
Drevené okná – eurooknáDrevohliníkové oknáExteriérové – vchodové dvereInteriérové dvereZimné záhradyDoplnkyTechnické parametre
Interiérové dvereInteriérové dvere STANDARDInteriérové dvere MODERNInteriérové dvere CELOSKLENENÉInteriérové dvere RUSTIK

Interiérové dvere

Interiérové dvere dnes neslúžia len na oddelenie jednotlivých miestností, či zabezpečenie vstupu a prechodu. Dôležité sú aj ich ďalšie funkcie:
 • Tepelná izolácia – priestor bez dverí síce pôsobí priestranne a vzdušne, je však ťažké ho dostatočne vykúriť a následne v ňom teplo udržať. Interiérové dvere z dreva sú vhodným tepelným izolantom, ktorý šetrí Vaše náklady na energie.
 • Dostatočná odolnosť – nielen exteriérové, ale aj interiérové dvere by mali byť dostatočne odolné. A to hlavne vo vysoko frekventovaných priestoroch. Aj túto vlastnosť pre interiérové dvere zabezpečí vhodne zvolený materiál.
 • Pohodlné použitie – interiérové dvere by mali tesne priliehať k zárubni a tým zabezpečiť pohodlné otváranie a zatváranie vrátane zvukotesnosti.
 • Interiérové dvere majú splniť svoj účel a zároveň nebyť príťažou pre ich užívateľov. Túto funkciu plní vhodne zvolený materiál, z ktorého sú interiérové dvere vyrobené.
 • Estetická funkcia – interiérové dvere z dreva sú súčasťou Vášho interiéru a plnohodnotným kusom nábytku. Pri ich výbere je preto dôležité myslieť aj na to, aby interiérové dvere vhodne dopĺňali ostatné zariadenie miestnosti.
Farebné prevedenie na interiérové dvere si môžete zvoliť z nasledovných možností:
 • interiérové dvere dyhované s aplikáciou farieb, ktoré zachovávajú pôvodnú kresbu drevenej dyhy
 • Interiérové dvere masív s aplikáciou farieb, ktoré zachovávajú pôvodnú kresbu dreva
 • Interiérové dvere presklené majú veľmi zaujímavý desing
Drevené dvere a možnosti ich otvárania:
 • Drevené dvere otváracie jednokrídlové – sú najbežnejším typom dverí. Drevené dvere otváracie jednokrídlové sa otvárajú len jedným smerom - doprava alebo doľava.
 • Drevené dvere otváracie dvojkrídlové – sú variáciou na drevené dvere otváracie jednokrídlové. Obe krídla dverí sa otvárajú zrkadlovo.
 • Drevené dvere posuvné na stenu jednokrídlové – krídlo dverí sa pohybuje pozdĺž steny. Drevené dvere posuvné na stenu si nevyžadujú žiadne stavebné úpravy.
 • Drevené dvere posuvné na stenu dvojkrídlové - krídla dverí sa pohybujú pozdĺž steny. Drevené dvere posuvné na stenu si nevyžadujú žiadne stavebné úpravy.
 • Drevené dvere posuvné do puzdra (JAP) – sa otvárajú spôsobom, že sa zasunú do stavebného puzdra. Puzdro pre drevené dvere posuvné do puzdra esteticky zakrýva krídla dverí, a tak poskytuje ničím nerušený výhľad.
 • Drevené dvere harmonikové/ skladacie – šetria priestor v stiesnených podmienkach. Drevené dvere harmonikové/ skladacie sú vhodné do šatníkov a malých miestností.
 • Drevené dvere kývne – umožňujú otváranie na obe strany. Drevené dvere kývne sú vhodné do frekventovaných priestorov, kde umožňujú jednoduché otváranie a uľahčujú prechod.(reštaurácie)
Kvalitné interiérové dvere sú výsledkom vhodného spracovania materiálov za prísnych podmienok s využitím správnej technológie. Interiérové dvere od spoločnosti Vojtech okná – dvere sú správnou voľbou pre Váš interiér.
Detail
Detail
Detail
Detail
Neváhajte a kontaktujte nás
0915 555 333
0905 665 438
obchod@vojtech.sk
okna@vojtech.sk
Firma VOJTECH okná-dvere je na trhu už vyše 11 rokov a zaoberá sa výrobou eurookien, ext. dverí, int. dverí, zimných záhrad a iných doplnkov. Nájdete nás v Horovciach areál PD.
Created by © 2022 Polygrafia Gutenberg s.r.o.
All rights reserved.